ایران مشاغل

خواص پسته برای کم خونی

مقالات

۲۹ شهریور ۱۴۰۱ 9 بازدید
ایران مشاغل
خواص پسته برای کم خونی ،خواص پسته و کم خونی ،پسته ،مغز پسته ،ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

خواص پسته برای کم خونی

خواص پسته برای کم خونی،خواص پسته برای کم خونی به وجود مقادیر زیاد آهن در آن بر می گردد. کمبود آهن اصلی ترین علت به وجود آمدن کم خونی است. از آنجایی که پسته حاوی مقادیر زیادی آهن می باشد بنابراین می تواند به جلوگیری از کم خونی کمک کند.در این مقاله از ایران مشاغل به برخی از خواص پسته می پردازیم.

 

خواص پسته برای کم خونی

جلوگیری از کم خونی

هر 28 گرم پسته 2/1 میلی گرم آهن یا 7 درصد از ارزش روزانه آهن را تامین می کند. آهن یک ماده مغذی ضروری و بخشی از هموگلوبین (مولکول حامل اکسیژن در بدن) است. می توانید جذب آهن پسته را با خوردن آن با یک منبع ویتامین C افزایش دهید. برای دریافت دوز ویتامین C هنگام خوردن پسته، آن را با یک پرتقال بخورید یا روی سالاد میوه بپاشید.

خواص پسته برای کم خونی ،خواص پسته و کم خونی ،پسته ،مغز پسته ،ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

 

آیا خوردن پسته در جذب آهن موثر است؟

پسته برای مدت طولانی برای مبارزه با کم خونی استفاده می شده است. این آجیل حاوی سطوح خوبی از آهن است که برای بهبود رژیم غذایی مفید می باشد.وجود آهن در پسته باعث شده تا در درمان انواع بیماری ها از جمله کم خونی ناشی از فقر آهن نقش بسیار مهمی داشته باشد. همچنین پسته از محتوای مس بالایی برخوردار است که منجر به جذب بیشتر آهن از منابع غذایی در بدن می شود. بنابراین مصرف پسته می تواند به مبارزه با کم خونی کمک کند.

آهن در پسته و خواص پسته برای کم خونی

در صورت کم بودن تعداد گلبول های قرمز خون، بدن بایستی بیشتر تلاش کند تا اکسیژن کافی را دریافت کند. روزانه میلیون ها گلبول قرمز توسط بدن انسان تولید می شود.از آنجا که کم خونی عوارض جانبی زیادی دارد، بنابراین حفظ تعداد گلبول های قرمز خون در حالت عادی اهمیت دارد. داشتن یک رژیم غذایی غنی از آهن تولید سلول های خونی در بدن را بهبود می بخشد.

عوارض کمبود آهن

در بحث خواص پسته برای کم خونی، باید گفت؛ بسیاری از افراد بدون اینکه بدانند از کمبود آهن رنج می برند. سردرد، التهاب زبان، بی ثباتی دمای بدن، شکنندگی ناخن ها، دردهای زودرس، ضربان نامنظم قلب و تپش قلب از جمله عواملی هستند که احتمال کمبود آهن را در انسان نشان می دهندبسیاری از زنان در دوران قاعدگی و بارداری مقداری از خون خود را از دست می دهند و دچار کمبود آهن می شوند.

خواص پسته برای کم خونی ،خواص پسته و کم خونی ،پسته ،مغز پسته ،ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

 

تغذیه خوب به جای قرص آهن-پسته و آهن

پسته منبع غنی آهن است. برای زنان جوان، یک فنجان پسته حدود یک چهارم از مقدار پیشنهادی روزانه را ارائه می دهد.پسته دارای مقدار زیادی آهن قابل جذب است که می تواند برای همه افراد در درمان کم خونی فقر آهن بسیار مفید باشد. برای رفع کسالت و رنگ پریدگی ناشی از کم خونی، آهن موجود در پسته بسیار مفید است. پسته همچنین حاوی ویتامین های B1، B3 و ویتامین E می باشد.به علاوه برای بازکردن مجاری کبد، تقویت معده و رفع سرفه مفید است. خوردن پسته با غذاهای غنی از ویتامین C مانند مرکبات و میوه های گرمسیری به جذب آهن بیشتر کمک می کند. این از موارداهمیت خواص پسته برای کم خونی است.

 

فواید آهن برای بدن عبارتند از

  • اطمینان از عملکرد سلول های بدن
  • تقویت حافظه و افزایش تمرکز
  • افزایش انرژی بدن
  • حفظ و بهبود بسیاری از عملکردهای حیاتی بدن
  • افزایش قدرت سیستم ایمنی و تنظیم دمای بدن

 

 

5/5 - (1 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.