ایران مشاغل

خاصیت های زیتون چیست

مقالات

۲۷ مرداد ۱۴۰۱ 12 بازدید
ایران مشاغل
خاصیت های زیتون چیست، فواید زیتون برای سلامتی، خواص دارویی زیتون، ایران مشاغل

خاصیت های زیتون چیست

خاصیت های زیتون چیست، زیتون افزودنی خوشمزه به وعده های غذایی یا پیش غذا است که خواص ثابت شده متعددی دارد پیشنهاد ما استفاده منطقی از این میوه است . زیتون کربوهیدرات کمی دارد اما چربی های زیادی دارد. در این مقاله از ایران مشاغل قصد داریم چند مورد از خاصیت های زیتون را بررسی کنیم.

 

خاصیت های زیتون چیست، زیتون، روغن زیتون، ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

خاصیت های زیتون چیست

 

ویتامین و مواد معدنی 

زیتون منبع خوبی از چندین ویتامین و مواد معدنی است که برخی از آنها در حین فرآوری اضافه می شوند . ترکیبات مفید این میوه شامل موارد زیر است :

ویتامین E : گیاهان غذایی پرچرب معمولاً حاوی مقادیر زیادی از این آنتی اکسیدان قوی هستند .

آهن : زیتون سیاه منبع خوبی از آهن است که برای انتقال اکسیژن برای سلول های قرمز خون مهم است .

مس : این ماده معدنی ضروری اغلب در رژیم غذایی معمول غربی وجود ندارد . کمبود مس ممکن است خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش دهد .

کلسیم : فراوان ترین ماده معدنی در بدن شما ، کلسیم برای عملکرد استخوان ، عضله و اعصاب ضروری است .

سدیم : بیشتر زیتون ها حاوی مقادیر زیادی سدیم هستند زیرا در آب نمک یا آب شور بسته بندی می شوند .

 

 

 

 

خاصیت زیتون برای سلامتی :

زیتون ماده اصلی رژیم غذایی مدیترانه ای است. آنها با بسیاری از مزایای سلامتی همراه هستند ، به ویژه برای سلامت قلب و پیشگیری از سرطان .نشان داده شده است که آنتی اکسیدان های رژیم غذایی خطر بیماری های مزمن مانند بیماری های قلبی و سرطان را کاهش می دهند.

خاصیت های زیتون چیست، زیتون، روغن زیتون، ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

 

زیتون سرشار از آنتی اکسیدان است و فواید سلامتی آن از مبارزه با التهاب گرفته تا کاهش رشد میکروارگانیسم ها است .یک مطالعه نشان داد که خوردن باقیمانده پالپی از زیتون به میزان قابل توجهی سطح گلوتاتیون ، یکی از قوی ترین آنتی اکسیدان های بدن شما را افزایش می دهد .

 

 

بهبود سلامت قلب 

کلسترول خون بالا و فشار خون هر دو از عوامل خطر ابتلا به بیماری های قلبی هستند .اسید اولئیک ، اسید چرب اصلی موجود در زیتون ، با بهبود سلامت قلب در ارتباط است. ممکن است سطح کلسترول را تنظیم کرده و از کلسترول LDL ( بد ) در برابر اکسیداسیون محافظت کند . بعلاوه ، برخی از مطالعات نشان می دهد که زیتون و روغن زیتون ممکن است فشار خون را کاهش دهند .

 

 

 

بهبود سلامت استخوان 

پوکی استخوان با کاهش توده استخوان و کیفیت استخوان مشخص می شود. این می تواند خطر شکستگی استخوان در شما را افزایش دهد .
میزان پوکی استخوان در کشورهای مدیترانه ای کمتر از سایر نقاط اروپا است و منجر به گمانه زنی هایی می شود که ممکن است زیتون از این بیماری محافظت کند .

 

 

 

 

جلوگیری از سرطان 

زیتون به شما در کاهش خطر ابتلا به سرطان کمک کند . این ممکن است تا حدی به دلیل محتوای آنتی اکسیدان و اسید اولئیک بالای آنها باشد .مطالعات آزمایشگاهی نشان می دهد که این ترکیبات چرخه زندگی سلول های سرطانی در سینه ، روده بزرگ و معده را مختل می کنند ، با این حال ، برای تأیید این نتایج ، مطالعات انسانی لازم است.

 

خاصیت های زیتون چیست، زیتون، روغن زیتون، ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

 

درمان کم خونی

زیتون یک منبع غنی از آهن و مس است که به دو عنصر ضروری برای ایجاد گلبول های قرمز شناخته می شوند. افزایش تولید گلبول های قرمز خون به درمان کم خونی یا آنمی کمک کرده و علائم این بیماری که خستگی، ناراحتی معده، سردرد و تپش قلب هستند را رفع می کند.

 

 

خواص زیتون برای پوست و مو

1. جوان سازی پوست صورت

2. روشن کننده طبیعی پوست

ضد آفتاب طبیعی

مقادیر بالای ویتامین A و ویتامین E موجود در زیتون به عنوان یک ضد آفتاب طبیعی پوست صورت و بدن را در برابر اشعه ماورا بنفش خورشید محافظت کرده و از آفتاب سوختگی جلوگیری می کند. و برای محافظت از پوست در برابر اشعه های مضر خورشید بسیار مفید است و به سلامت پوست کمک مبکند.

خاصیت های زیتون چیست، زیتون، روغن زیتون، ایران مشاغل سامانه ثبت مشاغل کشور

 

سخن پایانی

زیتون افزودنی خوشمزه به وعده های غذایی یا پیش غذا است که خواص ثابت شده متعددی دارد ولی هر چند که آلرژی به آن نادر است ، با این حال ، آنها ممکن است به دلیل نحوه فرآوری حاوی مقادیر کمی از فلزات سنگین و غلظت نمک باشند به همین دلیل پیشنهاد ما استفاده منطقی از این میوه است .

 

 

 

 

 

5/5 - (2 امتیاز)
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.