همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،بسیاری از ما سگ ژرمن را به عنوان یک سگ کاری باهوش می‌شناسیم، به همین دلیل فکر می‌کنیم که این نوع سگ‌ها بیشتر در فعالیت‌های پلیسی، ارتش و امور امدادی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما حقیقت آن است که ژرمن‌ها نوع دیگری نیز دارند. سگ ژرمن شپرد شولاین یا نمایشی برای شرکت در نمایش‌های بزرگ به وجود آمده است. این نوع از سگ‌ها علاوه بر تفاوت ظاهری با ژرمن‌های کاری یا ورک از نظر شخصیتی نیز با آن‌ها تفاوت دارند، در نتیجه نحوه نگهداری و آموزش سگ‌های ژرمن شولاین نیز به صورتی متفاوت صورت می‌گیرد و آسان‌تر است. برای خرید این نوع سگ از پرورش‌دهنده مناسب در ابتدا هدف خود از خرید یک ژرمن شپرد را مشخص سازید، زیرا اکثر پرورش‌دهندگان روی جنبه‌های شخصیتی و رفتاری حیوانات تولید شده خود تمرکز می‌کنند. بنابراین مطمئن شوید که آیا مرکز پرورش سگ مورد نظر شما روی کیفیت زیباشناختی حیوان اقداماتی را انجام داده یا موجودی کاری و پرانرژی را ارائه می‌دهد.

با ایران مشاغل همراه ما باشید .

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

مشاهده آگهی های :کلینیک دامپزشکی تهران

 

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

نگاهی به نژاد سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد (German Shepherd Dog) یکی از معروف‌ترین سگ‌های دنیا است. چرا؟! در یک جمله، بخاطر هوش و توانایی بسیار بالایی که دارد. ژرمن شپرد که در دسته سگ‌های کار قرار می‌گیرد، شجاعت و از خود گذشتگی کم‌نظیری دارد. این سگ بطور شگفت‌انگیزی قادر به انجام هر کاری است و به نوعی آچار فرانسه سگ‌ها محسوب می‌شود. البته به شرطی که به خوبی او را آموزش دهید. سگ نژاد ژرمن شپرد می‌تواند در خدمت نیروهای نظامی و پلیس قرار بگیرد، چوپانی کند، در عملیات نجات و جستجو شرکت کند، مواد مخدر را شناسایی کند و شاید مهم‌تر از همه این‌ها، دوست و همراه بسیار خوبی برای شما باشد.

نقد و بررسی کلی نژاد سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد (German Shepherd)، که در بریتانیا و اروپا با عنوان آلساتیان (Alsatian) هم شناخته می‌شود، جزو 10 نژاد محبوب سگ در دنیا است. اما راز این معروفیت در چیست؟ جالب است بدانید که در پایان جنگ جهانی اول، سرجوخه لی دونکان توله‌ای را از فرانسه به لس آنجلس برد و در آنجا او را تعلیم داد. دونکان نام رین تین تین (Rin Tin Tin) را برای این توله انتخاب کرد. رین تین تین به زودی تبدیل به ستاره سینما شد و در 27 فیلم هالیوودی بازی کرد! جالب است بدانید که این سگ به چنان معروفیتی دست یافت که در یک هفته 10 هزار نامه از طرف طرفدارانش دریافت کرد!

سگ ژرمن شولاین سیاه

همانطور که بیان شد، سگ ژرمن شپرد شولاین یا نمایشی در چند رنگ مختلف مانند سیاه، برنز یا قهوه‌ای مایل به زرد دیده می‌شود، همچنین ما شاهد رنگ‌ سیاه سموری در این موجودات هستیم که شامل رنگ مشکی به همراه لکه‌های طلایی، نقره‌ای، خاکستری یا قهوه‌ای هستند. البته اخیرا سگ‌های ژرمن شپرد نمایشی به رنگ سفید یکدست نیز به وجود آمده است. سگ ژرمن شپرد شولاین سیاه محبوبیت بیشتری نسبت به دیگر نژادهای سگ ژرمن شپرد دارد، زیرا رنگ مشکی جذابیت خاصی به این موجود بخشیده است. تنها تفاوت این نوع از سگ‌ها را نسبت به بقیه انواع سگ‌های ژرمن شپرد در آن است که ژرمن سیاه از همان ابتدای تولگی به رنگ سیاه است. این سگ‌ها طوری تربیت می‌شوند که چابکی و فرزی زیادی در نمایش‌ها از خود نشان دهند، اما با این وجود باز هم ژرمن شپردهای نمایشی استراحت و ریلکس کردن را بیشتر از ژرمن شپردهای دیگر دوست دارند. سطح انرژی و فعالیت این نوع سگ‌ها از سگ‌های ورک کمتر است و برای فعالیت‌های پلیسی و هیجانی مناسب نیستند. اما این حیوانات خانگی آنقدر قوی و هوشیار هستند که به خوبی از صاحب و اعضای خانواده محافظت نمایند. سگ‌های ژرمن سیاه نسبت به دیگر رنگ‌های ژرمن شپرد بسیار کمیاب هستند، از این رو قیمت این موجودات بالاتر از دیگر انواع است. لازم به ذکر است که این سگ‌ها در هر بار زایمان حدود 4 الی 9 توله به دنیا می‌آورند.

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

 

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

 

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد

سگ ژرمن شولاین مو کوتاه

سگ ژرمن شپرد شولاین یا نمایشی مو کوتاه از جمله سگ‌های اصیل به شمار می‌رود. این سگ‌ها علیرغم رفتار مهربان خود با صاحب و اعضای خانواده در مواجهه با افراد غریبه بسیار شجاعانه رفتار می‌کند، بنابراین ژرمن شپرد شولاین مو کوتاه موجودی مناسب برای بازی با فرزندان شما محسوب می‌شود. این نوع سگ پوششی دو لایه روی پوست خود دارد که موهای آن از طولی مناسب برخوردار هستند. البته در سگ ژرمن نمایشی مو کوتاه قسمت‌هایی از سر مانند گوش، صورت و پاها از موهایی بلند و ضخیم‌تر تشکیل شده‌اند. پوزه این موجودات بلند است که به بینی سیاه و دندان‌های تیز آن‌ها ختم می‌شود. قد ایده‌آل برای سگ ژرمن شولاین مو کوتاه برای نردها 61 الی 64 سانتی‌متر و برای ماده‌ها 56 الی 58 سانتی‌متر است.

سگ ژرمن شپرد سفید شولاین

هنگامی شاهد تولد توله سگ‌های ژرمن شپرد با رنگ سفید هستیم که هر دو والدین او ژن مغلوب را داشته باشند، به دلیل آنکه ژرمن شپرد سفید بسیار نادر است، توله‌های آن اغلب با قیمت بیشتری به فروش می‌رسند. بینی مشکی رنگ این موجودات در انتهای پوزه بلند آن‌ها قرار گرفته است، همچنین چشمان بادامی شکل، به همراه سایه‌ای از قهوه‌ای و گوش‌های قائم، هوشیار و مثلثی نیز از دیگر ویژگی‌های ظاهری این حیوانات محسوب می‌شود. خلق و خوی این موجودات زیبا مشابه ژرمن شپردهای معمولی است و تنها در صورت تحریک پرخاشگر می‌شوند. در کل سگ‌ ژرمن شپرد شولاین یا نمایشی سفید به خانواده‌هایی نیاز دارند که فعال بوده و عاشق فضای باز هستند، زیرا این سگ‌های بزرگ با بدن عضلانی و لاغر برای تحرک بیشتر باید در فضای باز قرار گیرند. بنابراین این نوع سگ‌ها برای نگهداری در آپارتمان‌های کوچک انتخاب مناسبی نیستند. این نوع از سگ‌ها نیز بسیار خانواده دوست هستند و از کودکان محافظت می‌کنند، همچنین این حیوانات در صورت احساس در خطر بودن شخصی ممکن است که پرخاشگر شوند. حال که با انواع سگ ژرمن نمایشی آشنا شدید، می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان سرزمین سگ ها در ارتباط باشید. برای خرید انواع سگ نمایشی نیز از کمک آن ها بهره مند شوید.

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

مهم‌ترین نکاتی که در مورد سگ ژرمن شپرد باید بدانید!

اگر فردی هستید که بخاطر مشغله کاری یا سبک زندگی معمولا مدت زیادی بیرون از خانه هستید، ژرمن شپرد انتخاب مناسبی برای شما نیست. زیرا تنهایی بیش از حد، سگ ژرمن شما را عصبانی و افسرده می‌کند.

ژرمن شپرد سگ فعال و باهوشی است. بهتر است سرش را گرم آموزش، بازی و کارکردن کنید. ورزش‌های بدنی و روانی روزانه جزو اساسی‌ترین نیازهای این نژاد از سگ می‌باشند.

ژرمن شپرد معمولا نسبت به غریبه‌ها بامحبت نیست! برای آنکه سگ شما اجتماعی شود و با غریبه‌ها بهتر کنار بیاید، لازم است از تولگی او را آموزش دهید و اجازه دهید حضور در کنار آدم‌ها و مکان‌های مختلف را تجربه کند.

 سگ نژاد ژرمن شپرد ریزش موی بسیار زیادی دارد. بطوری که به «ژرمن موریز» معروف شده است! بنابر این ضروری است که هفته‌ای چند بار موهای بدنش را شانه بزنید.

ژرمن شپردها به نگهبانی معروف هستند و دراین کار فوق‌العاده‌اند. اما قرار نیست همیشه به چشم یک سگ نگهبان به او نگاه کنید؛ زیرا در این صورت ممکن است پرخاشگر و خشن بار بیاید. سگ های ژرمن دوست دارند همراه با خانواده به تفریح بروند و دشت وسیعی در اختیار داشته باشند تا بتوانند آزادانه انرژی فراوان خود را در آن خالی کنند.

اگر به سلامت و اصالت این نژاد اهمیت قائل هستید، در خریدتان کاملا دقت کنید و به سراغ فروشنگان و پرورش‌دهندگان مطمئنی بروید. همچنین آزمایش‌ها و تست‌های سلامت، سابقه واکسیناسیون و پرونده پزشکی او را نیز با دقت بررسی کنید.

 

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

خصوصیات شخصیتی سگ ژرمن شپرد

سگ ژرمن شپرد دارای شخصت نسبتا منزوی و کناره‌گیری است. این سگ محتاط است و کمی زمان می‌برد تا دوست پیدا کند، اما وقتی با کسی دوست شد، به شدت وفادار خواهد بود. ژرمن شپرد در کنار خانواده‌اش نرم و آرام است، اما زمانی که تهدید می‌شود با قدرت برخورد می‌کند که همین ویژگی نگهبان بسیار خوبی از این سگ ساخته است. ژرمن شپرد سگ بسیار باهوشی است و در صورتی که به خوبی آموزش ببیند، تقریبا در انجام هر کاری توانمند خواهد بود. از باخبر کردن یک فرد ناشنوا به زنگ تلفن گرفته تا بوکشیدن و پیدا کردن فردی که زیر بهمن گیر افتاده است.

مراقبت و نگهداری از سگ ژرمن شپرد

نژاد سگ ژرمن شپرد که در اصل با هدف نگهبانی از گله پرورش یافت، همواره آماده به خدمت است! در واقع این سگ انرژی بسیار زیادی دارد و برای تخلیه و سوزاندن آن، نیازمند ورزش و تمرین روزانه است. بنابراین خوب است برنامۀ منظمی برای دویدن روزانۀ سگ خود تدارک ببینید. اگر ژرمن شپرد خود را به مدت طولانی از ورزش کردن محروم کنید، دردسرها و مشکلات زیادی در انتظار شما خواهد بود! کسالت و بیکاری منجر به بروز مشکلات رفتاری مانند جویدن، پارس کردن و کندن خواهد شد. البته سگ ژرمن شپرد علاوه بر تمرین‌های بدنی و فیزیکی، به تمرین‌های ذهنی هم نیاز دارد. مانند دیگر سگ‌های گله، ژرمن شپرد ها زیاد پارس می‌کنند.

البته پارس کردن لزوما مشکل‌ساز نیست (بخصوص اگر همسایگانی با صبر ایوب داشته باشید!)، اما به شما قول می‌دهیم که اگر شپرد دچار افسردگی و کسالت شود، با پارس کردن‌های زیاد شما را درمانده خواهد کرد.

آموزش دستور «ساکت» باید تبدیل به بخشی از برنامه آموزشی ژرمن شپرد شما باشد. سگ های ژرمن علاقه زیادی به جویدن دارند و از نابود کردن چیزها با استفاده از آرواره‌های قوی خود، لذت می‌برند (البته احتمالا شما لذت نخواهید برد!). توجه داشته باشید که جویدن چیزهای سفت می‌تواند به دندان سگ شما آسیب برساند. همچنین قورت دادن استخوان‌ها و اشیاء کوچک هم ممکن است ژرمن شپرد شما را دچار خفگی کند.

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد ،ایران مشاغل سامانه برتر ثبت مشاغل کشور

 

همه چیز درباره نژاد ژرمن شپرد

امتیاز شما به این صفحه :
اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

Leave a comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *